Şempanzeler yetim kalmış minik yavruların da bakımını üstleniyor

9 yıl önce
Şempanzeler yetim kalmış minik yavruların da bakımını üstleniyor için yorumlar kapalı
2.039 kez görüntülendi

Şempanzeler yetim kalmış minik yavruların da bakımını üstleniyor

Darwinistlerin hayali bir evrim mekanizması olarak öne sürdükleri doğal seleksiyon, doğada daimi bir yaşam mücadelesi olduğu ve bu mücadelede hep hayatta kalanların “güçlü ” olduğu varsayımına dayanır. Bu iddiaya göre, “zayıf olanlar daima elenir, güçlüler ayakta kalır” tezi vardır.

Uzunca bir zaman boyunca, hayvanları inceleyen Darwinist bilim adamları, bugüne kadar hayvanlar arasındaki bağlantıyı güçlülerin ayakta kalıp zayıfların eleneceği görüşüyle değerlenderdikleri için fedakarlık, yardımlaşma, özveri gibi özelliklerin hayvanlarda bulunmadığı görüşündeydiler.

Oysa her yerden sarıp kuşatan Rabbimizin sıfatları yarattığı her şeyde kendini gösterir. Rabbimizin “Latif” – lütuf sahibi, lütfedici olan- sıfatı hayvanlarda da tecelli eder. Evrimcilerin iddialarına göre asla olmaması gereken fedakarlık örneklerini hayvanlarda da görürüz. İşte bu gerçek, evrim teorisini çıkmaza sokan sayısız bilimsel gerçekten yalnızca biridir.

Bu örneklerden bir tanesi şempanzelerdir. Almanya’nın Leipzig kentindeki Antropoloji Enstitüsünden Christophe Boesch uzun süre Fildişi Sahili’nde yer alan Tai Ulusal Parkı’ndaki şempanzelerin davranışlarını inceleyen bir araştırmacıdır. Christophe Boesch ve ekibi burada toplam 18 yetim yavrunun evlatlık olduğunu tespit etmiştir.

hayvanlar

Sırf dişilerin değil erkeklerin bile, kendi yavruları olmayan bu minik şempanzelerle ilgilendiklerini şaşkınlıkla incelemişlerdir. Söz konusu şempanzeler, bu minik yetimleri aynı kendi yavruları gibi sırtlarında taşımış, kürklerinin temizlik bakımını yapmış ve onlarla yiyeceklerini paylaşmışlardır. Hatta bir erkek şempanze, himayesi altındaki minik yetim için iki saat boyunca ceviz kırmıştır.
Hayvanların genetik bilgisine ruhun nasıl hareket edeceğinin kodlanmış olması harika üstü harika bir durumdur. 

Adnan Oktar`ın 14 Ekim 2010 tarihli Kahramanmaraş Aksu Tv ve Güneydoğu Olay Tv röportajından

 

Laboratuvar ortamlarında yapılan diğer gözlemlerde de hayvanlardaki fedakarlığı, paylaşımcılığı gösteren veriler alınmıştır. Örneğin bazı şempanzelerin arkadaşları için kapı açması veya düşmüş eşyalarını kaldırması gibi.

Benzer paylaşımcı davranışlar bonobo maymunlarında da görülmüştür. Meyve dolu bir odaya bırakılan bonobo maymununa iki seçenek sunulmuştur. Bu meyveleri tek başına yeme veya arkadaşlarını içeri alarak onlarla yiyeceklerini paylaşma seçeneği. Deney, bonoboların çoğunluğunun arkadaşlarını içeri alarak yiyeceklerini onlarla paylaştıkları sonucunu vermiştir.

Yarattıklarını -koruyan- “Asim” sıfatının sahibi Yüce Rabbimiz, hayvanlarda da Yüce Rahmetini, üstün Koruyucu sıfatını tecelli ederek bizlere yaratmadaki güzelliklerini ve benzersiz eserlerini göstermektedir.

Bakara Suresinin 29’uncu ayetinde, “Sizin için yerde olanların tümünü yaratan O’dur” diye buyuran Rabbimiz, insanlarda var olan güzel ahlaka benzeyen davranışları diğer canlılarda da bizlere göstererek hoşumuza giden örnekler var eder. Bütün bunlar, Rabbimiz’in üstün yaratma sanatının tecellileridir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık