Fosiller Evrimi Yalanlıyor; Cırcır Böceği

10 yıl önce
Fosiller Evrimi Yalanlıyor; Cırcır Böceği için yorumlar kapalı
2.269 kez görüntülendi

Fosiller Evrimi Yalanlıyor; Cırcır Böceği

cbfosiller

CIRCIR BÖCEĞİ

 

Yaş: 45 milyon yıllık

Dönem: Eosen

Bulunduğu Yer: Baltık, Jantarny, Rusya

Cırcır böcekleri parlak renkli, yuvarlak iri başlı, kısa kanatlı, uzun antenli böceklerdir. 2 cm boylarında olup, gündüz kazdıkları çukurlarda gizlenirler, gece faaliyet göstererek öterler. Sadece erkekleri ön kanatlarını birbirine sürterek ses çıkarır ve dişileri kendilerine çekerler. Resimdeki amber içinde yaklaşık 45 milyon yıldan beri hiç bozulmadan kalmış olan bir cırcır böceği (Oecanthidae) görülmektedir. Bu böceğin günümüzdeki örneğine baktığımızda tamamen aynı özellikleri taşıdığını görürüz. Bu da bize binlerce canlı örneğinde gördüğümüz gibi canlıların ilk yaratıldıkları günden bu yana aynı özellikleri taşıdıklarını, dolayısıyla hiçbir zaman evrimleşmediklerini kanıtlamaktadır.

 

 Yaratılış Atlası İçin Ne Dediler? 

Büyükelçi Mario Alessi  –  Uluslararası Organizasyon İtalyan Topluluğu Genel Sekreterlik 

20 Eylül 2007

Harun Yahya’nın Yaratılış Atlası eserini nazik bir şekilde göndermenizden dolayı candan teşekkürlerimi sunmak isteirm.

Eserin gelmesi benim açımdan büyük bir sürpriz oldu; ambalajını açıp büyük bir ilgi ile okuduktan sonra, içeriği bu denli zengin ve yüksek kalitede yayınlanmış bir eser hakkındaki hayranlığımı ifade etmek isterim.

Çok iyi belgelenmiş ve ikna edici olan eser çok tartışmalı bir konuyu ele alıyor ve güncel bir tartışmanın içine giriyor. Ayrıca büyük monoteist dinlerin (Yaratılışa dair) birleştiği temel bir bakış açısı ortaya koyuyor: Bir uluslararası ilişkiler uzmanı olarak, uluslar arasında diyalog ve anlayışa değerli bir katkı oluşturduğunu görüyorum.

Serinin ileriki ciltlerinin aynı amaca ilham vereceğine inanıyorum. 

Saygılarımla,

Büyükelçi Mario Alessi

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık