Uyuşturucu Madde Bağımlılığı

9 yıl önce
Uyuşturucu Madde Bağımlılığı için yorumlar kapalı
3.135 kez görüntülendi

Uyuşturucu Madde Bağımlılığı

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere bir çok avrupa ülkesinde uyuşturucu madde bağımlılığı neredeyse %70lere ulaşmış durumda. Teknolojinin ilerlemesi ve kitle iletişim araçlarında görülen gelişmelerin ardından uyuşturucu kullanımına özenen bir çok genç arkadaşlarımız özenerek bu yola sürüklenmiştir. Özenti yolu ile çok çabuk yayılan bu tip bağımlılıkların yaş sınırı 13-14 yaşlarına kadar düşmesi ise bir çok aileyi kaygılandırmaya başladı.

Peki nedir bu uyuşturucu madde bağımlılığı?

Madde bağımlısı gençlerin, bağımlı oldukları maddeyi elde edebilmek için ellerindeki herşeyi feda edip ulaşmaya çalıştıklarından dolayı çok tehlikeli boyutlara varabilmektedir. İnsanların psikolojik sorunlar yaşadığı dönemlerde kullanımına başlanan ve bir dost olarak nitelendirilen bağımlılık yaratan maddeler insanlara haz verici özelliklere sahiptir. Kullanımın ilk evrelerinde insanı reel hayattan alıp baş döndürücü bir yapay cennete götürebilmektedir. Tabi bu durumda bilinç kaybı yaşandığından dolayı her türlü zarar verecek özelliğe büründürebildiğinden dolayı bir çok ülkede kullanımına kısıtlama ve yasaklamalar getirilmiştir.

Çok çabuk şekilde bağımlılık yaratıp yapay bir cennete götüren bu maddeler insanları bu şekilde tuzağa düşürüp maddeyi reel hayatta en iyi dostu olarak kabul ettirmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık